כל האפליקציות הנכונות לטריינרים חכמים שישדרגו את חווית האימון שלכם

בשנים האחרונות עולם הטריינרים קיבל חיזוק רציני בדמות ה "טריינרים החכמים", טריינרים שיודעים לשדר את הנתונים שלכם בזמן אמת, במהלך הרכיבה, לאביזרים שונים כגון מחשב, טאבלט, וסמארטפון או אפילו משקפי תלת ממד. ההתקדמות הטכנולוגית המשמעותית הזו יצרה פתח לשוק חדש של אפליקציות שתפקידן הוא לקלוט את הנתונים שמשדר הטריינר ולהציגם למשתמש בצורה אינטראקטיבית ובכך להפוך את הרכיבה על הטריינר לחווייתית.

קיימות כיום שתי אפשרויות שידור נפוצות בקרב ה"טריינרים החכמים":
Bluetooh Smart (בלוטות' 4.0)
Ant+
לכל אחת משיטות אלה יש כמובן יתרונות וחסרונות אך כל אפליקציה, בוודאות, תתמוך לפחות באחת מהן. בסקירה זו נעבור על כמה מהאפליקציות המובילות כיום בעולם ה "טריינרים החכמים" ונציג את המומלצות ביותר בתקווה שיעשירו את רכיבת הטריינר הבאה שלכם. האפליקציות שנציג הן בתשלום מכיוון שלא הצלחנו למצוא אף לא אפליקציה אחת ״חינמית״ שעומדת ברף המינימלי ופשוטה ואינטואיטיבית לשימוש. כולן מכילות תקופת ניסיון המספיקה כדי להחליט האם האפליקציה מתאימה לכם בסופו של דבר או לא.

זוויפט Zwift
משחק מחשב אינטראקטיבי המשלב את הרכיבה שלך כאשר אתה השחקן הראשי.
אנשים מכל העולם מתחברים בו זמנית לפלטפורמה זו ורוכבים ביחד או לבד על מסלולים שונים בסוגים שונים של אימונים, החל מרכיבה חופשית בעולמות הווירטואליים של זוויפט ועד תחרויות ווירטואליות עם רוכבי עילית מכל העולם. טריינרים חכמים יודעים לדמות עליות וירידות והופכים את הרכיבה למציאותית ככל האפשר.
בזוויפט קיימת האפשרות להשתתף ב"רכיבות קבוצתיות" אלה הם אירועים מיוחדים שניתן להצטרף אליהם וכיום מתקיימים כמעט בכל שעות היממה. לכל אירוע מסוג זה יש מטרה, לדוגמא:

  • רכיבת 2/3 וואט לקילו (רכיבה על הספק וואטים מסוים במשך שעה/שעה וחצי) יחד עם קבוצה של אנשים
  • אימוני עליות במסלולים של זוויפט עם אנשים נוספים
  •  אימונים מיוחדים בקבוצה
  • מרוצים- גולת הכותרת של זוויפט, מרוצים אמתיים נגד רוכבים בקטגוריות השונות ובמסלולים השונים שלעיתים אף מלווים בפרסים אמתיים
    בכל ערב נתון, ניתן למצוא בזוויפט בסביבות 2,800-3,200 איש על המסלול בו זמנית! מספר מדהים לכל הדעות.

מחיר: עלות מנוי חודשי $14.99
תקופת ניסיון: מחשב PC /MAC- שבוע, כאשר כל המסלולים והאפשרויות פתוחות
אייפון/ אייפד- 25 ק״מ בתוך המסלולים של זוויפט כאשר בסופם תחסם הרכיבה


רכיבת דבוקה בעולם הווירטואלי של Zwift

טריינררוד TrainerRoad

הכלי האולטימטיבי והמקצועי ביותר המונגש למשתמשים בצורה הנוחה ביותר כיום.TrainerRoad מכילה ספריה של כ-1,800 אימונים מובנים המחולקים לפי משך, עצימות, "זונים" ועוד אינסוף פרמטרים אחרים. הקונספט של TrainerRoad פשוט מאוד, אתם בוחרים אימון, האימון נטען ואתם מתחילים לרכב. בזמן האימון מוצגים לכם כל המדדים שהטריינר שולח כגון: וואטים, קאדאנס וכד' וכן מדדים שנקראים מאביזרים אחרים שאתם משתמשים בהם כגון דופק וואטים. לאורך האימון אתם מקבלים אינפורמציה על מה הולך לקרות בסט הבא ומה עברתם עד עכשיו, דרך הריבועים הכחולים שמתמלאים עם כל דיווש נוסף שאתם מוציאים. הרעיון המבריק שיוצר אינטראקטיביות וחוסך מכם את השעמום הוא בעצם מאד פשוט ונשמע אפילו קלוש עד שלא תנסו בעצמכם. התוכנה מציגה בפניכם את הוואטים שאתם מפיקים בזמן אמת ומול זה כותבת לכם מה יעד הוואטים שאתם צריכים לעמוד בו. עצם האתגר של העמידה ביעד שומר על ערנות ויוצר דחף בלתי מוסבר לעשות הכל כדי לא ליפול מתחת לריבוע הכחול שמסמן את היעד הנדרש.

מחיר: עלות מנוי חודשי- $12, עלות מנוי שנתי- $99 תקופת ניסיון: 30 יום, כאשר באם תחליטו לבטל את המנוי ב-30 הימים הראשונים תקבלו את כספכם חזרה ללא שאלות.


TrainerRoad - האפליקציה המקצועית ביותר המספקת יותר מ 1,800 אימונים מובנים

רווי Rouvy
אם אתם אוהבים לרכב במסלולים אמתיים Rouvy היא בדיוק מה שאתם צריכים. התוכנה מאפשרת לרכב בשלל מסלולים בעולם או להעלות קובץ .gpx של כל מסלול שקיים ולרכב עליו. בנוסף התוכנה מציעה אימונים מובנים ורכיבה עם חברים מכל העולם במסלולים אלה. גם ב-Rouvy אפשר להתחרות בתחרויות ווירטואליות בכל המסלולים ולזכות בפרסים אמתיים, חברו את הטריינר החכם שלכם לאפליקציה בתחילת הרכיבה, תהליך בסיסי, ופשוט תתחילו לרכב. ניתנת לכם האפשרות לראות את התקדמות הרוכב על המפה, בגרף הוואטים או בווידאו שזו בדרך כלל האפשרות העדיפה על כולם. התוכנה תתאים את התנגדות הטריינר לפי תנאי השטח במציאות ותדמה את השיפוע המדויק של העלייה המקורית בווידאו. סרטון הווידאו ימשיך להתנגן ביחס למהירות הרכיבה שלכם והתוכנה תתאים את מהירות ניגון הסרטון לאט יותר/מהר יותר לפי התקדמות הרוכבים. צריך לציין שסרטון הווידאו של כל מסלול צולם רק פעם אחת ואין לכם דרך לשנות את ה ״תסריט״ עם פניות לא מתוכננות. כמו כן, יש אפשרות לשמור את סרטון הווידאו במכשיר מראש או להוריד אותו בזמן אמת (סטרימינג).
סרטוני הווידאו מחולקים לקטגוריות הבאות: רכיבה באלפים, רכיבה שטוחה, מרחקים קצרים, מרחקים ארוכים, רכיבת שטח, טריאתלון, גרנד טורים, נג״ש, רכיבה בפירינאים ועוד אינספור עליות מפורסמות.

מחיר: האפליקציה היא בתשלום חודשי/ שנתי שמתחלק באופן הבא: $8 תשלום לחודש- גישה לבנק רחב של מסלולים וסרטים בסיסים (לא כולל רכיבות יוקרתיות יותר כגון המסלולים באלפים והפירנאים ועוד רבים אחרים).
$6.25 תשלום לחודש כאשר נרשמים לשנה. מאפשר לחבר לאפליקציה עד 3 התקנים. $12 תשלום לחודש- מנוי פרמיום המאפשר גישה לכל המסלולים והסרטים באפליקציה, בנוסף, מנוי זה מאפשר גם ניתוח מתקדם של דיווש בכל רגל וחיבור של עד 5 מכשירים לאפליקציה.
$10 תשלום לחודש כאשר נרשמים לשנה
תקופת ניסיון: שבועיים במסלול ההרשמה הסטנדרטי


Rouvy - אינספור מסלולים אמתיים מכל העולם

סאפרפאסט Sufferfest
Sufferfest כאפליקציה עברה גלגולים רבים כדי להגיע למה שהיא היום. הכל התחיל מסרטוני ווידאו ערוכים מתחרויות/רכיבות מצולמות בחוץ שעליהם מולבשות הנחיות ומולבש אימון המחולק למקטעים מוגדרים מראש אשר מנחים את הרוכבים. הרבה לפני כל מדי הוואטים והטריינרים החכמים למיניהם, הכול התחיל בסרטים שהריצו בשעורי ספינינג. אבולוציית הטריינרים החכמים הביאה את החברה להוציא אפליקציה המשמשת כמעטפת לאימוני הווידאו הקיימים והופכת אותם מאימונים שתמכו אך ורק באימונים לפי תחושת ודרגות מאמץ (RPE) לאימונים המבוססים על וואטים ומסתמכים מאוד על הERGMODE. האפליקציה מכילה 47 אימונים בלבד והם נחלקים לפי אורך ועצימות כאשר כל אימון מלווה במוזיקה ובווידאו. בחלק מהאימונים קיים שימוש בסרטונים ישנים וניתן לזהות אותם לפי ה- RPE המוצג בצד המסך וכן לפי איכות התמונה. כל אימון מחולק לאינטרוולים ובמשך כל האימון יש דגש מיוחד על הדופק הקאדאנס והוואטים אותם צריכים הרוכבים לשמר בדומה לכל האפליקציות האחרות שהוצגו כאן. בנוסף, אפליקציה זו, מכילה גם תכניות יוגה/תזונה/מוטיבציה שרובן מוצגות בסרטוני ווידאו. Sufferfest היא אפליקציה עם אימונים "אכזריים" יחסית ומומלצת בעיקר לרוכבי אופניים תחרותיים, למרות שגם רוכבים חובבים יכולים למצוא בה עניין רב.
מחיר: עלות מנוי חודשי- $10, עלות מנוי שנתי- $99. תקופת ניסיון: שבוע, כאשר כל האפשרויות פתוחות כמו למנוי רגיל.

 


הסרטונים ב- Sufferfest ישמרו אצלכם על עניין רב לכל אורך האימון

Tacx Training Software
גרסה משודרגת לגמרי ומעוצבת מחדש של תוכנת הרכיבה המפורסמת של Tacx כאשר כל הממשק עוצב מחדש והאפליקציה מונעת על ידי הענן והשרתים של Tacx. האפליקציה מספקת גישה לספריה גדולה מאד של סרטונים באיכות HD של מסלולים אמתיים מכל העולם. כמו כן, האפליקציה מאפשרת ליצור אימונים באופן עצמאי בענן של Tacx או להעלות קבצי .gpx ממסלול שביקרתם בו בעבר או ממסלול כללי מהעולם או להתחרות עם חברים על כל המסלולים האלה. השינוי הגדול ביותר כאן, לעומת הגרסאות הקודמות של התוכנה, התרחש בגזרת סרטוני הווידאו, בעבר נדרשתם לשלם בנפרד עבור כל סרטון, כעת נכנס לתוכנה מודל חדש של מנויים בדומה לשאר האפליקציות שהצגנו כאן- עבור תשלום חודשי תהיה לכם גישה לכל הסרטונים מכל המסלולים (מדובר על בערך 30 סרטים באיכות גבוהה מאד). מחיר: מנוי פרמיום: כולל עד 30 סרטוני ווידאו, תכניות אימון וספריית אימונים במחיר של 10 פאונד לחודש או 99 פאונד לשנה. מנוי פרימיום HD: כולל את כל האפשרויות של מנוי הפרמיום כאשר ההבדל היחיד הוא שהסרטונים ב- HD הינם במחיר של, מנוי חודשי 13.99 פאונד לחודש או מנוי שנתי 139.99 פאונד לשנה. תקופת ניסיון: מאפשרת הורדה ושימוש בחינם, ללא גישה לסרטונים ולתוכניות האימונים.

 


האפליקציה של Tacx משלבת סרטונים באיכות HD ממסלולים אמתיים מכל העולם

המדריך נכתב בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד