הדברים הקטנים לפני הרכיבה
אור דיין

השעון מעורר מצלצל, שוב 5:30 בבוקר, אותה רוטינה קבועה, קשה לצאת מהמיטה אבל אתם יודעים שאתם רוצים... כי ברגע שתקליקו לפדלים תחושת הכיף והחופש שמספקים לנו האופניים בכבישים או בהרים אין לה מחיר או שעה. אז איך שומרים על מוטיבציה לצאת לרכיבות ואימונים שחלקם ארוכים מאוד או קצרים וקשים? בשבילי זה הדברים הקטנים. הכובע רכיבה עם המצחייה הורודה שמוכן ומחכה לו כבר בתוך הקסדה, הגרביים הגבוהות והלא תואמות מחכות בסבלנות בנעליים והקפה אחחח... הקפה. אם אפשר שיהיה אספרסו איכותי וחזק, מנה כפולה בבקשה. גרביים זה עניין קריטי, האורך הוא לפחות 4-5 אינץ' ועדיף כזה שמגיע בדיוק לתחילת שריר התאומים. כי אצלי לפחות זה עובד ככה - אם אני נראה טוב אז אני מרגיש טוב וכמובן שהציוד צריך להיות איכותי ונוח.
הבוקר שלי הוא פשוט בגלל שאני עושה אותו כזה. אין לי תירוצים לא לצאת כי הכל כבר מוכן בערב לפני.
אני עובר על כל פרט- הטיפ שלי, תלבישו את עצמכם בדמיון מכף רגל ועד ראש וכך תוודאו שהכול נמצא ומוכן לרכיבה של מחר. פעמים רבות זה הציל אותי או גרם לי לחשוב האם הכפפות הקצרות שבחרתי מתאימות למזג האוויר הצפוי מחר וכולי. אני תמיד מעדיף לקחת קצת יותר במיוחד אם יש רכב ליווי או מקום אחסון גדול בכיסים. האופניים מקבלים יחס נפרד מהביגוד. האוויר בצמיגים, המים/איזוטוני בבקבוקים, השרשרת משומנת והגרמין המוטען על הכידון. על האופניים מתחת למושב יש לי רצועה של באקאנטרי ריסרץ' (BR) שמחזיקה פנימית וכף חליצה. על השולחן מחכה לו ארנק כלי תיקון עם כרטיס אשראי. כמובן שמומלץ לעשות כל מספר רכיבות טיפול וניקיון מושקע יותר אבל בשגרה אלה הדברים שאנחנו צריכים לדאוג להם. תשקיעו באופניים שלכם- בעת מאמץ קשה כשאני מסתכל מטה נעים לי לראות את הסרט ליפוף הצבעוני ששמתי לא מזמן.
טיפ אחרון - תשאירו לעצמכם מספיק זמן בבוקר לעבור שוב בזריזות על הכל כך שלא תצטרכו להתארגן בלחץ ותוכלו לצאת לעוד הרפתקת רכיבה מוצלחת.

דמיון מודרך לביגוד - נעליים, גרביים, חולצת בסיס, ביב וחולצה, כפפות, כובע, משקפיים וקסדה. (התאמות לציוד חורף- ערדליים, שרוולי ברכיים וידיים, באף/חמצוואר ווסט רוח/מעיל גשם).
ארנק כלי התיקון שלי מכיל - רב כלי עם כלי שרשרת, בלון CO2 וראש לניפוח, חוליית שרשרת, ראש של ונטיל צרפתי ומתאם של אוטו לתחנת דלק, מדבקות לפאנצ'ר, אוזן ספייר, כרטיס אשראי ומעט מזומן ו-2 מגבונים.